Поврзи се со нас

Спорт

Феникс 2010 денес го пречекува КК Гостивар

Објавено

на

Во последниот натпревар оваа 2022 година и во последното 11. коло од првиот дел во оваа 2022/23 натпреварувачка сезона, екипата на Феникс 2010 ќе го пречека КК Гостивар.

Ова ќе биде петти дуел помеѓу овие две екипи, и Феникс и КК Гостивар имаат по 2 победи. Феникс со 5 победи и 5 порази сезонава се наоѓаат на 7. место на табелата, гостиварци со 8 победи и 2 порази се на делба на 2. позиција на табелата.

Ова последно коло од есенскиот дел има и друга важност. По завршување на комплетното коло конечниот распоред на табелата ќе ги одреди и осумте учесници на финалниот турнир во Купот „Благоја Георгиевски-Буштур“ кои ќе се натпреваруваат по систем 1-8, 2-7, 3-6, 4-5, а ќе се одржи во февруари 2023 година.

Натпреварот во СЦ Кале се игра од 20 часот, во живо може да го следите ТУКА.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 4 недели

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 4 недели

„Вешта жена 2023“ во Гостивар во знакот на љубовта!

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 6 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена