Поврзи се со нас

Спорт

Феникс 2010 го декласира КК Гостивар вечерва во Скопје 84-66

Објавено

на

КК Гостивар го доживеа третиот пораз сезонава и еден од најтешките порази во поновата историја на клубот, губејќи го вечерва натпреварот во Скопје против Феникс 2010 со резултат 84-66.

Гостиварци изгледа лошо на денешниот меч од самиот почеток, што говорат и бројките. За 10 минути во првиот период примија дури 30 поени, во вторите уште 28 поени, а постигнаа само 27 за цело прво полувреме. Веќе на паузата Феникс имаше позитива од 31 поен, на одморот се замина со резултат 58-27.

Во вториот дел гостите успаа да го добијат третиот период (12-19), ги добија и последните 10 минути (14-20), но тоа беше максимумот од избраниците на Љупчо Малинков што можеа вечерва. Феникс растрчан и силно мотивиран за време на целиот натпревар не дозволи гостите да го загрозат победникот, се чекаше само конечниот резултат 84-66.

Бојан Трајковски и американецот Такер со по 20 поени беа најефикасни на натпреварот, кај КК Гостивар Димитриевски и Корсантија постигнаа по 13 поени.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Здравје и убавинапред 8 часа

Летно-зимско време…Кои се последиците од поместувањето на часовникот

Гостиварпред 10 часа

Кривична за измама против гостиварец, наплатил 1.800 евра да направи кујна ама не ја испорачал

Македонијапред 12 часа

Годинава ќе има дополнително олеснување на државната матура

Македонијапред 13 часа

Доделени годишните новинарски награди на Здружението на новинари на Македонија

Гостиварпред 14 часа

На Светскиот ден на театарот Гостиварски театар започна подготовка на нова претстава, комедија за бракот

Македонијапред 15 часа

Дизелот поевтинува, бензините поскапуваат

Гостиварпред 17 часа

Усмртена мечка на патот Тетово-Скопје, возачот повреден

Гостиварпред 17 часа

Неделна акција на полицијата за брзо возење-49 казни во Гостивар, 99 во Тетово

Вестипред 19 часа

Ќе ставам крај на војната во Украина за 24 часа, вети Трамп

Гостиварпред 7 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 3 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 4 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена