fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

ФФМ со несекојдневен гест: Го овековечи говорот на коментаторот Стојановски

Објавено

на

ФФМ му најде почесно место на емотивниот говор на коментаторот на МТВ, Тони Стојановски по историскиот натпревар со Грузија.

Дел од неговиот завршен говор кој не остави никого рамнодушен е испишан на ѕидовите од куќата на фудбалот и засекогаш ќе потсетува на историскиот успех на македонската фудбалска репрезентација.

„Човек, кога зборува со душа и со срце, никогаш не греши“, му порача претседателот на ФФМ, Мухамед Сејдини.

Видеото и изненадувањето подготвено од ФФМ, можете да го погледнете, ТУКА.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 6 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!