fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Филипче: Славите да се прослават само во кругот на најблиските

Објавено

на

Министерот за здравство Венко Филипче, денеска на својот профил на Фејсбук, непосредно пред почетокот на периодот на славите, упати апел да се почитуваат мерките за заштита од корона вирусот и да се избегне групирање по домовите, а со тоа сите заедно да помогнат побрзо да се излезе од коронакризата.

– Сега е потребно да ги почитуваме мерките за заштита, а наредната година ќе прославиме согласно традицијата. Помогнете ни, за сите нас. Оваа година да ги прославиме празниците и славите само со најблиските. Следниве неколку месеци се најинтензивни во ширењето на ковид-19. Токму поради тоа, потребна е нашата максимална одговорност за сопственото здравје, но и грижа за здравјето на нашите најблиски, пишува министерот за здравство, Филипче.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!