Поврзи се со нас

Гостивар

Физички напад близу гостиварскиот пазар

Вчера (17 март) во 11 часот и 10 минути, 29 годишниот З.П. и 20 годишниот Т.Г. во Секторот за внатрешни работи Тетово пријавиле дека во близина на гостиварскиот голем пазар физички биле нападнати од лице кое го познавале.

Според нивните кажувања нападот се случил поради нивни меѓусебни недоразбирања. Полицијата соопшти дека се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!