fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Физички напад и нарушување на ЈРМ со петарди во гостиварско

Објавено

на

Во текот на вчерашниот ден (20 јануари) на поширокото гостиварско подрачје пријавени се случај на физичко насилство и нарушување на јавен ред и мир.

Околу 11.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во куќа сопственост на 52 годишник во село Неготино-Полошко, при веридба, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со пукање со петарди од страна на пријавениот. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициско одделение Галате.

Во 20.00 часот во Полициска станица Гостивар, 55 годишен жител на Равен, пријавил дека околу 19.30 часот во угостителски објект во селото бил физички нападнат од едно лице.

Полицијата соопшти дека се преземаат мерки за расчистување на случаите.

 

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!