Поврзи се со нас

Гостивар

Физички напад на бензинска во Гостивар, еден од напаѓачите била жена

Објавено

на

Вчера (20 декември) во 15 часот и 45 минути, А.А.(39) од гостиварски Равен во СВР Тетово пријавил дека околу 13 часот и 45 минути на бензинска пумпа на улица „Илинденска“ во Гостивар физички бил нападнат од две лица, машко и женско. Според пријавеното, во нападот женското лице употребило и тврд предмет.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот, извести полицијата.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Гостиварпред 2 недели

Гостиварецот Гоце Димовски нов директор на Дирекцијата за ТИРЗ

Гостиварпред 4 недели

Долга традиција на незаменлив вкус, „Ла Шишко“ со нов локал во Гостивар

Гостиварпред 4 недели

ИНТЕРВЈУ со Анастасија Јосифовска од Гостивар, студент на магистерски програм за медиумски комуникации во Словенија

Гостиварпред 3 недели

Дорис Димовска, млада музичка надеж од Гостивар подготвена да ја освојува сцената

Македонијапред 2 дена

Денес се слави Петровден

Рецептипред 3 недели

Летен ручек, одличен за периодов на жештина кога се јаде помалку и полесна храна

Гостиварпред 3 недели

Повторно кражба на овци и јагниња во гостиварско село

Гостиварпред 4 недели

Гостиварец пријавил уцена со фотографија на малолетната ќерка на социјални мрежи

Гостиварпред 4 недели

Вознемирувачки случај во гостиварско-Татко си ги нападнал ќерката и синот

Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 6 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 7 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 7 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 10 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 11 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Sulm fizik në një pompë benzini në Gostivar, njëri nga sulmuesit ka qenë femër

Објавено

на

Dje (20 dhjetor) në ora 15:45, A.A. (39) nga Raveni i Gostivarit ka raportuar në SPB Tetovë se rreth orës 13:45 në një pompë benzini në rrugën “Ilindenska” në Gostivar është sulmuar fizikisht nga dy persona, mashkull dhe femër. Gruaja thuhet gjithashtu se ka përdorur një objekt të fortë në sulm.

Po ndërmerren masa për zbardhjen dhe dokumentimin e rastit, tha policia.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена