fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Физички напад ноќеска во Гостивар: Го онесвестиле од удирање по глава

Објавено

на

Дваесет и едногодишен жител на гостиварската населба Циглана, паднал во бессознание од удари зададени од двајца напаѓачи.

Како што соопшти МВР, утрово околу шест часот било пријавено дека околу три часот пополноќ, на излегување од угостителски објект лоциран на ул. ,,Живко Брајковски“ во Гостивар, 21 годишникот физички бил нападнат од две лица кои со тупаници го удирале по глава, од што паднал во бессознание. Била повикана Итна медицинска помош и му била укажана соодветна лекарска помош. По пријавувањето еден од напаѓачите, 22 годишник од Здуње бил приведен во полициска станица. МВР информира дека работи на целосно расчистување на случајот.   

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 6 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!