Поврзи се со нас

Гостивар

Физички напад во Чегране заради долгови

Објавено

на

Седумдесет и четиригодишниот Н.А. од гостиварско Чегране, вчера (6 декември) во 9 часот и 45 минути во СВР Тетово пријавил дека ден пред тоа околу 10 часот и 30 минути во угостителски објект во селото физички бил нападнат од неговиот соселанец Д.А.(62) поради нерасчистени должничко-доверителски односи.

Се расчистува и документира случајот, наведува полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена