Поврзи се со нас

Гостивар

Физички напад во казино во Гостивар

Објавено

на

СВР Тетово информира дека полициски службници на Одделението за внатрешни работи Гостивар, вчеравечер (3 мај) околу 20 часот и 30 минути привеле 26-годишник од гостиварско Форино.

Претходно, тој бил пријавен од 48-годишна вработена во казино на улица „Борче Јовановски“ во Гостивар дека физички ја нападнал.

„Тој е задржан во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот. Подоцна пак, жителот на Форино, во СВР Тетово пријавил дека во истото казино околу 20 часот тој бил физички нападнат од едно лице.“, соопшти СВР.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 4 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 4 недели

Група граѓани од Гостивар со поддршка за Реџеп Таип Ердоган

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена