Поврзи се со нас

Гостивар

Физички напад во угостителски објект во Гостивар

Објавено

на

Вчера (9-ти мај) околу 18 часот, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар го привеле 33-годишниот А.С. од Република Албанија, кој бил пријавен од 56-годишниот гостиварец М.Д. дека петнаесетина минути пред тоа во угостителски објект на улица „Мара Угринова“ во Гостивар физички го нападнал.

Тој е задржан во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот и против него ќе следува соодветен поднесок, информира полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена