fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Физички напад врз гостиварец кој поставувал бекатонки на улица

Објавено

на

Вчера (30 август) во 17 часот и 20 минути, 51 годишниот Џ.М. од Гостивар во СВР Тетово пријавил дека дваесетина минути пред тоа на улица „ЈНА“ во Гостивар, каде изведувал градежни работи (поставувал бекатон плочки), вербално и физички бил нападнат од П.Е. на возраст од 49 години од Република Албанија, кој извадил и нож и се обидел да го употреби. Но, три лица кои во меѓувреме застанале со возило, го спречиле во намерата и ја прекинале пресметката.

Албанскиот државјанин лишен е од слобода и задржан во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!