Поврзи се со нас

Гостивар

Физички напади и групна тепачка вчера во Гостивар

Објавено

на

Секторот за внатрешни работи Тетово во полицискиот билтен за последното деноноќие на гостиварското подрачје евидентира пријави за физички напади и групна тепачка. Во продолжение целосните информации од полицијата за 25-ти април:

Во 16.30 часот во ОВР-Гостивар Д.П.(32) од Гостивар пријави дека околу 16.10 часот на улица ,,Сретко Крстески“ додека вршел градежни работи односно рушел објект, лицето В.,,Н,, ги попречувал работниците да продолжат со работата и побарал од нив да ги отстранат работните машини, при што во врска со тоа Д.П. му рекол да го пријави случајот и на надлежните ќе им приложи потребната документација за тоа што го работи. Но, потоа Д.П. бил физички нападнат од В.,,Н“.

Во 18.50  часот С.М.(57) од Гостивар пријавил дека околу 16.00  часот додека се движел со своето возило на   раскрсница ,,Аида“ му бил пресечен патот од патничко моторно возило ,,БМВ“ со гостиварски регистерски таблици, управувано од Б.К. од Гостивар, кој потоа и физички го  нападнал.

Во 16.40 часот полициски службеници од ОВР-Гостивар на улица ,,Браќа Ѓиновски“ ги привеле Х.С.(20) од гостиварска Горна Бањица, Ф.Ф.(41) и малолетник од Гостивар, како и странските државјани  Ч.М.О.(19) и Д.А.И.(25) од Република  Турција, кои околу 16.30 часот пред угостителски објект на улица ,,Браќа   Ѓиноски“,  го  нарушиле  јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка. Тие се задржани во полициска станица за расчистување на случајот.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 2 недели

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Македонијапред 4 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Видео емисиипред 2 недели

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 2 недели

MINT fintech group и во Гостивар: Менувачница, Осигурување, Инвестициски решенија, Дигитални плаќања, Кредити..

Гостиварпред 4 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 2 недели

Автомобил излетал од патот Гостивар – c.Беловиште и паднал во Лакавичка река

Рецептипред 4 недели

Домашен сок од цреша по рецепт на нашите баби

Гостиварпред 4 недели

Во пресрет на доаѓањето на печалбарите подготовки и мерки за ред во сообраќајот

Гостиварпред 3 недели

Неуморен автор! Гостиварецот Кипроски промовира уникатна и ретка монографија

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 6 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 7 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 7 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 10 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 11 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена