Поврзи се со нас

Гостивар

Физички напади во Дебреше и Зубовце

Објавено

на

Полициски службници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар , вчера (14 април) во 20 часот и 15 минути лишиле од слобода две лица на 23 годишна возраст од гостиварско Дебреше, кои во 18 часот и 30 минути биле пријавени од нивниот 32 годишен роднина и сосед од истото село дека околу 17 часот и 40 минути во дворот пред семејната куќа физички го нападнале со метален предмет.

Двајцата се задржани во Полициската станица Гостивар и по целосното документирање на случајот ќе им биде изготвен соодветен поднесок, извести полицијата.

Триесет и петгодишен жител на гостиварско Зубовце вчеравечер (14 април) во 23 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавил дека околу 22 часот и 50 минути, додека излегувал од угостителски објект во селото, физички бил нападнат од негов 42 годишен соселанец.

Полицијата информира дека се преземаат мерки за целосно расчистување и документирање на случајот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ИСТРАЖУВАЧКА анкета

Следете нè и на Facebook

Спортпред 11 часа

КК Гостивар не дозволи изненадување по вторпат, надигран Чаир 86-68

Македонијапред 11 часа

Чадиковски повторно избран за претседател на ЗНМ

Гостиварпред 14 часа

Во црквата „Свети Ахилиј Лариски“ во Требиште почнаа конзерваторски работи

Спортпред 15 часа

КК Гостивар против Чаир 2030 ќе се обиде да се врати на победите

Гостиварпред 16 часа

Во Гостивар се подготвува Акциски план за лицата со посебни потреби, формирана е работната група

Македонијапред 19 часа

Аплицирањето за студентски стипендии завршува во понеделник

Македонијапред 20 часа

ЗНМ избира нов претседател

Македонијапред 22 часа

Магла на Стража

Здравје и убавинапред 23 часа

Можни причини за главоболка наутро

Занимливостипред 1 ден

Најстариот ресторан во светот работи речиси 3 века, печката никогаш не се гасне

Гостиварпред 2 дена

Средба на УЈП со жени претприемачки во Гостивар

Гостиварпред 2 дена

Во контроли на превозот на ученици во Гостивар и Тетово откриени 13 прекршоци

Гостиварпред 2 дена

Приведен гостиварец, агресивно се однесувал кон полициски службеници

Гостиварпред 7 дена

Ниќифорово може да даде уште една потврда дека Македонија е библиска земја

Гостиварпред 2 недели

Приведен 20 годишник на патот Маврови Анови-Дебар, физички се пресметувал со брачен пар

Интервјупред 3 дена

ИНТЕРВЈУ со Митрополитот Тетовско – гостиварски г. Јосиф по повод 10 години епископски чин

Гостиварпред 1 недела

Шествековната црква во Леуново заштитена од ризик, жителите горди и благодарни

Гостиварпред 2 недели

Гостиварци со 3-то место на Младинското екипно првенство во шах

Гостиварпред 2 недели

Секој заслужува радост! Донаторска акција во Гостивар за децата од Дневен центар и ранливи семејства

Гостиварпред 2 недели

Фудбалерите и ФК Гостивар во хумана акција за помош на загрозени семејства

Гостиварпред 2 недели

Пет лица уапсени во Гостивар заради бесправна градба на објект

Спортпред 2 недели

КК Гостивар без проблеми против Струмица за „шест од шест“

Гостиварпред 3 дена

Ќе има ли новогодишно украсување на Гостивар?

Гостиварпред 1 недела

Нова фасада и прозорци во училиштето во Циглана

Вестипред 2 недели

Турски воздушни напади врз курдски позиции во Сирија и Ирак

Гостиварпред 1 недела

Гостиварци фатени со дрога во тетовско Камењане

Гостиварпред 2 недели

Гостивар граду мој, во срце те носам – Свеченост во чест на 18 Ноември

Спортпред 4 недели

Каланоски со два погодоци го одлучи победникот во локалното дерби ФК Гостивар – ФК Арсими Чегране (2-0)

Спортпред 1 месец

КК Гостивар го „спакува“ и Работнички 87-76

Македонијапред 2 месеци

Св. Кирил Лешочки – Прв светец од Тетовско-гостиварската епархија (Фото)

Спортпред 2 месеци

(Фотогалерија) Празник на кошарката во Скопје – МЗТ го пречека Партизан 74-92

Гостиварпред 2 месеци

Три децении јубилеј на Глигоровски: Убавина со македонски фолклор и бура од емоции во Гостивар

Културапред 3 месеци

Со концерт на етно групата Синтезис во Гостивар почна чествувањето на Денот на независноста

Гостиварпред 4 месеци

Чествување на Преображение во Гостивар – Манастирот во Циглана срцето на прославата

Гостиварпред 4 месеци

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 4 месеци

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 5 месеци

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 6 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Sulme fizike në Debresh dhe Zubovcë

Објавено

на

Zyrtarët policorë të SPB-së Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar dje (14 prill) në ora 20 e 15 minuta i kanë privuar nga liria dy persona të moshës 23 vjeçare nga Debreshi i Gostivarit , të cilët në ora 18:30 janë paraqitur nga 32-vjeçari i afërmi i vjetër dhe një fqinj nga i njëjti fshat që rreth orës 17:40 në oborrin e shtëpisë para shtëpisë e kanë sulmuar fizikisht me send metalik.

Të dy janë ndaluar në Stacionin Policor Gostivar dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të përgatitet parashtresa përkatëse, njofton policia.

Një 35-vjeçar, banues i Zubovcës së Gostivarit, mbrëmë (14 prill) në ora 23:30 në SPB të Tetovës ka raportuar se rreth orës 22:50, teksa po dilte nga një restorant në fshat, është sulmuar fizikisht nga bashkëfshatari 42-vjeçar.

Policia bën me dije se po merren masa për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rastit.

Популарно изминативе 100 дена