Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Физички напади во локали во Гостивар, приведени се три лица

Полицијата регистрира два случаи на физички напад и пресметка во локали во Гостивар.

Ноќеска околу 2 часот и 45 минути, после полноќ во Полициската станица Гостивар било пријавено дека пред угостителски објект на улица „Мајор Чеде Филиповски “ 19 годишниот Љ.М. од Гостивар физички го нападнал 29 годишниот А.У., исто така од Гостивар. Љ.М. бил приведен и задржан за целосно расчистување на случајот. 

Вчера околу 14 часот  и 30 минути, пак било пријавено нарушување на јавниот ред и мир во угостителски објект на улица „Илинденска“ во Гостивар со физичка пресметка помеѓу  Б.Б. 24-годишен од Гостивар и В.И. на возраст од 21 година од гостиварското село Равен.                            

Двајцата биле приведени за целосно расчистување на настанот.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!