fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Физички нападнати двајца малолетници во Гостивар

Објавено

на

tepacka-420x240Двајца малолетници од Гостивар на возраст од 15 и 16 години, во присуство на родителите, пријавиле дека на 26.10.2016 околу 20 часот и 30 минути на улица „Светозар Пеповски“ во Гостивар биле физички нападнати од група од 7-8 непознати малолетници.

Двајцата пријавители отишле да се напијат вода на блиската фонтана и таму без повод и причина ги нападнале непознатите лица, удирајќи ги со тупаници по главите и телата, по што успеале да се оттргнат од нив и да избегаат.Од ударите, нападнатите задобиле видливи повреди на лицата. Полицијата сега трагапо учесниците во физичкиот напад.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!