Поврзи се со нас

Вести Гостивар

ФК Гостивар го совлада кичевски Велазерими 77 со резултат 2:0

Викендов се одигра 4-тото коло од Втората Македонска фудбалска лига – Запад. Екипата на ФК Гостивар за противник ја имаше незгодната екипа на Велазерими 77 од Кичево. Гостиварци славеа со 2:0 на овој натпревар, стрелци за екипата на Ерџан Менга беа Иљаз Чиљафи во 12.минута и Илбер Алили во 43.минута.

Во следното коло ФК Гостивар повторно игра на домашен терен, ќе ја пречека екипата на Кораб од Дебар.

Фудбалерите на Вардар од Форино ги загубија бодовите во ова 4-то коло. Гостуваа во Струга кај лидерот на табелата, Лабуништа 2011, го загубија натпреварот со минимални 1:0.

Во следното коло ќе играат против Велазерими 77, во Кичево.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!