fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

ФК Гостивар нов лидер во 2МФЛ Запад – Вардар од Форино загуби во Охрид

Објавено

на

Екипата на ФК Гостивар е нов лидер во Втората македонска лига – Запад, по убедливата победа од 2:0 над директниот конкурент за првото место ФК Скопје. Малиќ Белули го отвори резултатот со погодок во 33. минута, за Христијан Кировски да ги постави конечните 2:0, во 48. минута. Со овие три бода гостиварци со вкупно 14 се искачија на првото место, пред ФК Скопје со 13 и Велешта со 11 бодови. Во следното коло ФК Гостивар ќе гостува кај Велазерими 77 во Кичево.

Вардар од Форино гостуваше во Охрид, каде загуби од истоимената екипа со минимални 1:0. Форинци со 5 бодови се наоѓаат на 8. позиција на табелата. Во следното коло ќе ја пречекаат последнопласираната екипа на Лабуништа/Тетекс.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!