fbpx
Поврзи се со нас

Вести

ФК Гостивар подготвен – Овие играчи ќе ги бранат боите на клубот

Објавено

на

На само еден ден пред почетокот на фудбалското првенство во Втората македонска лига – Запад, екипата на ФК Гостивар го комплетира играчкиот кадар и мирно го очекува почетокот на првенството. На тренерот Менсур Јакупи во есенскиот дел од сезоната 2018/2019 на располагање ќе му бидат следните фудбалери:

Голмани:
Артан Иљази, Осман Даци

Одбрана:
Адмир Демири (капитен), Антонио Илиески, Хакан Лимани, Дејан Велевски, Ардит Иљази, Фатмир Арифи

Среден ред:
Бленд Бектеши, Стефан Лазаревиќ, Ерсин Фетахи, Фатих Исмаили, Џемаил Есати

Напад:
Флорент Османи, Лавдрим Скендери, Бетим Мифтари, Валон Зеќири

Шеф на стручниот штаб на ФК Гостивар е Менсур Јакупи, негови помошници се Мухамед Бешири и Мерсим Зендели.

Гостиварскиот клуб ја отвара сезоната во сабота, во првото коло ќе му гостува на новајлијата во Втората МФЛ – Запад, екипата на Кораб од Дебар.

Од управата на ФК Гостивар ги известуваат сите љубители на фудбалот дека веќе сe пуштени во продажба сезонските влезници на домашните натпревари на ФК Гостивар. Истите може да се набават во просториите на клубот или на телефонскиот број: 078 444 924.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!