Поврзи се со нас

Вести Гостивар

ФК Гостивар против Шкендија во 1/16 финалето од Купот на Македонија

Денеска беа извлечени двојките за 1/16 финалето во Купот на Македонија. Финалистите од последното финале, Академија Пандев и Македонија ЃП ќе одмараат на стартот.

Екипиата на ФК Гостивар ќе се сретне со тетовска Шкендија.

Вардар му гостува на тимот на Саса. Работнички му оди на Влазерими. Подолу можете да ги видите сите двојки од 1/16 финалето кое се играат на 21 август.

ГОСТИВАР – ШКЕНДИЈА
ФОРТУНА – СИЛЕКС
ОХРИД – БЕЛАСИЦА
КОЖУФ – РЕНОВА
КРАВАРИ – ЛАБУНИШТА
САСА – ВАРДАР
КИТ ГО – ПЕЛИСТЕР
НОВО ЦРНИЛИШТЕ – БРЕГАЛНИЦА
ТЕТЕКС – ШКУПИ
ЛОКОМОТИВА – СТРУГА ТРИМ ЛУМ
ВЛАЗЕРИМИ – РАБОТНИЧКИ
ЉУБОТЕН – ТИКВЕШ
ПРЕВАЛЕЦ – БОРЕЦ
ОСОГОВО – ПОБЕДА

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!