fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

ФК Гостивар се пласира во 1/8 од Купот на Македонија

Објавено

на

Фудбалерите на Гостивар успеаа да се најдат во осминафиналето од Купот на Македонија, совладувајќи ја вчера на домашен терен екипата на Тиквеш од Кавадарци со резултат (5:0).

Лидерот на табелата во 2МФЛ – Исток, Тиквеш, беше рамноправен противник само до 43. минута, кога гостиварци преку Бленди Бектеши успеаа да го скршат отпорот на гостите. На 2:0 зголеми Белули во 60. минута, со што ја најави голеадата. Валтрин Ќамили со погодоците во 71. и 80. минута и Едиз Спахију во 88.минута само ја потврдија убедливата победа на ФК Гостивар од (5:0) и пласманот во следната рунда.

Осминафиналисти во Купот на Македонија се: Вардар, Кит-Го, Пелистер, Шкупи, Велешта, Беласица, Силекс, Каменица Саса, Гостивар, Работнички, Шкендија, Академија Пандев, Брегалница и Струга Трим Љум.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 6 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!