Поврзи се со нас

Спорт Гостивар

ФК Гостивар се засили со искусниот Мирослав Јованоски

Фудбалскиот клуб Гостивар го промовираше шестото засилување во зимскиот преоден рок. Гостиварци денеска го претставија новиот играч, Мирослав Јованоски.

Јовановски, кој има 29 години игра во средниот ред, во ФК Гостивар доаѓа од тимот на Пелистер. Важи за искусен играч, низ кариерата има настапувано за Тетекс, Шкендија, Работнички, Вардар, Брегалница, Лабуништа и Пелистер.

Во зимскиот трансфер период во гостиварскиот клуб се преселија уште и Енсар Лума, Хасип Локи, Бесар Реџепи, Џемаил Есати и Мусли Лика.

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!