fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

ФК Гостивар загуби од Шкендија во 1/8 од Купот на Македонија

Објавено

на

Попладнево низ земјата се одиграа осминафиналните натпревари од фудбалскиот КУП на Македонија.

Екипата на ФК Гостивар со минимален резултат загуби од лидерот во Првата лига, екипата на Шкендија. Единствениот погодок на Градскиот стадион во Гостивар го постигна Тотре од пенал во 15. минута. Шкендија требаше да биде домаќин на овој дуел, но поради технички причини натпреварот се играше во Гостивар.

Денешните натпревари донесоа интересни резултати, од натамошното натпреварување испаднаа: Вардар, Работнички и Пелистер.

Академија Пандев – Вардар 1:0
Брегалница – Беласица 0:1
Кожув – Силекс 1:3
Македонија ЃП – Каменица САСА 6:0
Ренова – Пелистер 2:2 (5:4 пен)
Шкендија – Гостивар 1:0
Шкупи – Кит Го 5:0
Струга ТЛ – Работнички 0:0 (4:3 пен)

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!