fbpx
Поврзи се со нас

Музика

Фолк бендот Фаворити со нова „Мерак песна“

Објавено

на

Гостиварскиот фолк бенд Фаворити неодамна издаде нова студиска песна со наслов „Мерак песна“. Автори на музиката се Славко Зафироски и Драган Матески, кој воедно се потпишува и како автор на текстот. Аранжманот е на Љупчо Соколоски.

-Преку песната всушност сакаме да испратиме порака дека љубовта, виното и убавите моменти се вечна инспирација и за нив секогаш треба да се пее од срце, велат од Фаворити бенд.

Оваа гостиварска музичка група активно работи веќе 14 години, а ја сочинуваат: Златко Бошковски, Драган Матески, Дејан Грујевски, Велко Соломоноски и Горан Трпески.

„Мерак песна“ е нивната петта по ред студиска песна.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!