Поврзи се со нас

ФОТО ВЕСТ

ФОТО ВЕСТ: Одбраната на Емилијано Мартинез во 120+3 минута

Објавено

на

Аргентина веќе беше прежалена во вчерашното лудо финале од 22-то Светско првенство кога во 123. минута топката стигна до напаѓачот Рандал Коло Муани, кој го имаше целото време на светот да се намести и да го совлада противничкиот голман Емилијано МартинезНо во тој клучен момент се попречи голманот на „гаучосите“, кој привлече големо внимание и по мечот и со брилијантна одбрана со која го одбрани ударот на францускиот напаѓач.

Само Емилијано Мартинез си знае што се одбрани на ова Светско првенство.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена