Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Фотографијата која најдобро ја опишува состојбата со пожарите во Амазон

Страшните пожари кои го зафатија Амазон се резултат на човековата ароганцијата, негрижа, алчност, бруталност. Човекот, се разбира, ќе си ја плати сметката на таквиот третман, но што се виновни животните?

Несекојдневна фотографија се појави од Бразил, од шумите на Амазон, каде пожарите се надвор од контрола, а фотогорафијата која вирално го обиколи светот, најдобро ја пренесува состојбата што се случува таму.

Нестрашливиот предатор, владетелеот на шумите на Амазон, амазонскиот јагуар беспомошен, преплашен, во рацете на вечниот непријател, човекот, моли за помош.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!