Поврзи се со нас

Македонија

Фудбалерите Трајковски и Барди и селекторот Милевски ќе добијат дипломатски пасоши од МНР

Објавено

на

Дипломатски пасоши од Министерството за надворешни работи ќе добијат двајца фудбалски репрезентативци Александар Трајковски и Енис Барди, како и селекторот Боби Милевски, соопшти на денешниот брифинг со новинарите министерот за надворешни работи Бујар Османи.

– Тие се нашите најважни амбасадори во моментов и го заслужуваат пасошот, како одделен доказ за нивните успеси. Им посакувам успех и во Португалија, истакна Османи.

Македонската фудбалска репрезентација завчера оствари победа над Италија во Палермо, со што обезбеди место во финалето од баражот за пласман на Светското првенство 2022. 

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Futbollistët Trajkovski dhe Bardhi dhe selektuesi Milevski do të fitojnë pasaporta diplomatike nga MPJ

Објавено

на

Pasaporta diplomatike nga Ministria e Punëve të Jashtme do t’u jepen dy futbollistëve Aleksandar Trajkovski dhe Enis Bardhi, si dhe trajnerit Bobi Milevski, tha sot në një konferencë për media ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani.

  • Ata janë ambasadorët tanë më të rëndësishëm për momentin dhe e meritojnë pasaportën, si një dëshmi më vete e suksesit të tyre. Ju uroj suksese në Portugali, tha Osmani.

Kombëtarja e Maqedonisë në futboll dje fitoi ndaj Italisë në Palermo, duke siguruar kështu një vend në finalen e fazës kualifikuese për Botërorin 2022.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена