fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

Фудбалски спектакл: Марадона, Тоти, Кафу.. vs Роналдињо, Руи Коста, Креспо..

Објавено

на

На “Олимпико” во Рим во средата се одржа хуманитарен меч на кои учествуваа некои од најголемите фудбалски имиња. Мечот наречен “Обединети за мир” во организација на Папата Фрањо, учествуваа сегашни и поранешни фудбалски имиња.

Во центар на вниманието беа Марадона и Тоти, посебно Марадона од како му асистираше на Тоти потоа му се нафрли да го гушка.

“Играв со Марадона, сега може среќен да ја завршам кариерата”. Изјави Тоти

Диего не би бил Диего, ако не направи скандал. На мечот “Обединети за мир” пред крај на првото полувреме направи инцидент со Хуан Верон со кои имале меѓусебни нерасчистени сметки. Малце недостигало да ескралира инцидентот.

untitled-1

Вистинска чест за римјаните да ги гледаат во живо, а и за цел свет на едно место: Марадона, Тоти, Роналдињо, Давидс, Руи Коста, Пирес и други..

Поделени на Плав и Бел тим, победата ја однел белиот тим 4:3. Головите за белите ги постигнале Креспо, Кавенаги, Кануте и Кркиќ за плавите Ди Натале, Тоти и Бурдизо.

Бел тим: Бизари, Замброта, Маркез, Санчез, Абидал, Давидс, Верон, Роналдињо, Кркиќ, Креспо, Кануте. Играле уште: Руи Коста, Гереро, Пирес, Консеисао, Џан, Кавенаги, Марадона јуниор и Гонзало

Плав тим: Мондрагон, Кафу, Алдаир, Бурдизо, Кандела, Тадеи, Карбоне, Маури, Тоти, Марадона, Ди Натале. Играле уште: Легротаље

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!