fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Фудбалскиот клуб Врапчиштe донираше 62 лаптопи за учениците од општината

Објавено

на

По повод на започнатата кампања „компјутери за нашите деца Фудбалскиот клуб Врапчиште 1958, од Врапчиште, вчера предаде 32 лаптопи на директорот и на класните наставници во училиштето за да им бидат поделени на учениците кои имаат потреба во селата: Врапчиште, Врањовце, Галате и Зубовце.

Поради недостиг на компјутерска опрема, во текот на наредната недела ќе бидат доставени уште 30 лаптопи за учениците од овој реон.

„Компјутерите се обезбедени со финансиски средства собрани од жителите на Врапчиште, доделивме 32, во текот на наредна недела ќе донесеме уште 30 компјутери“, велат од ФК Врапчиште.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 5 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!