fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Фудбалскиот клуб Врапчиштe донираше 62 лаптопи за учениците од општината

Објавено

на

По повод на започнатата кампања „компјутери за нашите деца Фудбалскиот клуб Врапчиште 1958, од Врапчиште, вчера предаде 32 лаптопи на директорот и на класните наставници во училиштето за да им бидат поделени на учениците кои имаат потреба во селата: Врапчиште, Врањовце, Галате и Зубовце.

Поради недостиг на компјутерска опрема, во текот на наредната недела ќе бидат доставени уште 30 лаптопи за учениците од овој реон.

„Компјутерите се обезбедени со финансиски средства собрани од жителите на Врапчиште, доделивме 32, во текот на наредна недела ќе донесеме уште 30 компјутери“, велат од ФК Врапчиште.

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!