Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

  • Дата: 26/11/2018

Генч Калемлер и ФК Гостивар ги загубија бодовите во 14-тото коло во 2 МФЛ

Порази за претставниците на Гостивар во Втората Македонскла фудбалска лига – Запад во 14-тото коло кое се одигра викендов.

ФК Гостивар загуби на домашен терен од екипата на Струга Трим Лум со 1:2, на полувреме резулатот беше 0:2. Единствениот гол за Гостивар го постигна Лавдрим Скендери од пенал. Во следното коло ФК Гостивар му гостува на екипата на Тетекс во Тетово.

ФК Генч Калемлер му гостуваше на екипата на Кораб во Дебар. Гостиварци загубија со 3:0. Генч Калемлер со овој пораз дојде на само +2 бода од опасната зона. Во следното коло на домашен терен ја пречекува екипата на ФК Скопје.

 

Оставете коментар

Вашата Емаил адреса нема да биде објавена.Задолжителните полиња се означени *

*