Поврзи се со нас

Гостивар

Гоце Јанкулоски е нов началник на СВР Тетово, Далипи станува дополнителен заменик началник

Секторот за внатрешни работи Тетово има нов началник. Со решение од 16 февруари, за прв човек на СВР е поставен 47 годишниот Гоце Јанкулоски од Брвеница. Новиот началник има работно искуство како инспектор во крим полиција во Тетово, а беше и инспектор по превенција во Полициското одделение во Групчин. Јанкулоски е именуван од страна на техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев.

Досегашниот началник на СВР Тетово, гостиварецот Амир Далипи станува дополнителен заменик началник на секторот.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!