Поврзи се со нас

Македонија

Голем интерес за учество во Бонус играта на Државна лотарија „Играј ONLINE И ЗАВРТИ ЗА БОНУС“

Објавено

на

Расте интересот за учество во новата игра за забава и добивки овојпат во вид на бонус игра за учесниците во игрите на среќа Лото 7 и Џокер коишто своите среќни броеви ги уплаќаат преку веб страната  www.loto.mk.

На 23 октомври, Државна лотарија започна со бонус игра „Заврти Оnline тркало“ , а можноста за учество трае заклучно со 12 март. Во тек на овој период, секоја седмица, во лото емисијата, се извлекува по еден од онлајн учесниците којшто ќе биде поканет да биде специјален гостин во телевизиското студио на Лото 7. Гостинот, во живо, врти тркало на среќата со можност да освои парична добивка со вредност од 50. 000, 100. 000 или 150. 000 денари. Согласно правилата на бонус играта, гостинот не може да си замине дома без добивка или со добивка помала од 50.000 денари.

Државна лотарија со задоволство Ви ги претставува првите пет „online“ играчи од сите краишта на земјата кои беа извлечени по електронски пат и добија ексклузивна можност да бидат специјални гости во ТВ студиото на Лото 7 за да си ги „измерат“ силите со тркалото на среќата.

Мразот го скрши Зоран Тодосов од Штип кој си замина дома со 150.000 денари бонус на неговата трансакциска сметка само затоа што ги уплатил своите среќни броеви online, преку веб страната www.loto.mk.

Ѓорѓи Божиновски од Црешево е Лото играч кој во ТВ студиото сподели со јавноста колку е брза, едноставна и безбедна постапката за уплаќање на Лото 7 online за време на пандемијата. Покрај помалите добивки претходно, оствари добивка и од 150.000 денари бонус од тркалото на среќата.

Имавме можност да се запознаеме и со Борче Ценов од Кавадарци кој ни раскажа дека своите среќни броеви ги уплаќа online речиси 2 години, а Лото игра години наназад по стапките на неговиот татко. Борче од ТВ студиото на Канал 5 си замина побогат за 100.000 денари.

Во 92 коло, среќата се насмеа на Зоран Никоски од Кичево кој ја освои најголемата добивка од „online тркалото“- 150.000 денари. Среќниот добитник ги советуваше сите играчи на Лото 7 да ги уплаќаат своите Лото броеви online, да бидат упорни и да не губат верба во среќата затоа што не се знае кога ќе не изненади.

Филип Наневски од Куманово е петтиот извлечен учесник во бонус играта „Играј ONLINE и заврти за бонус“ кој освои 50.000 денари. Во духот на престојните новогодишни празници, остварената добивка Филип ќе ја донира во хуманитарна акција со цел да се донираат новогодишни пакетчиња за сите дечиња од ранлива категорија.

Ги покануваме сите коишто играаат и уплаќаат Лото 7 и Џокер, а досега не се регистрирани за учество преку страната www.loto.mk, да ја искористат оваа можност со којашто добиваат и комодитет на игра и уплата од дома или од кое било друго место, а секако и безбедност во време на корона-вирус и во време на други вируси и настинки.

Државна лотарија ги кани и сите коишто досега воопшто и не размислувале да учествуваат во игрите Лото 7 и Џокер, да ја отворат нивната веб-страна и да си ги отворат можностите за радост и изненадување, со само 20 денари за комбинација и само 5 минути оддвоено време.

Нашите игри на среќа менуваат животи, не само за добитниците туку и за сите оние коишто се крајни корисници на општественоодговорните цели во коишто се инвестира со секоја нова уплата.

(комерцијална објава)

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Гостиварпред 1 час

Гостиварец каснат од куче скитник

Локални избори 2022пред 2 часа

Утре истекува рокот за пријавување за гласање во домашни услови за изборите за градоначалник на Маврово и Ростуше

Гостиварпред 5 часа

Физичка пресметка меѓу жители на Скудриње

Македонијапред 5 часа

Замрзната маржата на огревното дрво и пелетите

Локални избори 2022пред 6 часа

ИЗБОРИ Маврово и Ростуше: СДСМ, Медат Куртовски има силна поддршка од граѓаните

Локални избори 2022пред 6 часа

ИЗБОРИ Маврово и Ростуше: Промени, проекти, победи-порачува кандидатот на ВМРО ДПМНЕ, Мевмед Џафери

Македонијапред 8 часа

Во Тетово ќе се произведуваат електричните возила e.GO, соопшти Владата

Македонијапред 9 часа

Се воведува забрана за извоз на семе од сончоглед

Македонијапред 9 часа

Бензините поевтинуваат од полноќ, цената на дизелот останува иста

Гостиварпред 10 часа

Уапсени 8 лица во Гостивар, се тепале и оштетиле угостителски објект

Гостиварпред 10 часа

Гори депонија во атар на гостиварско Беловиште

Вестипред 11 часа

Лебот во Македонија за една година поскап за 35%, има највисока цена во Западен Балкан

Рецептипред 12 часа

Напиток за енергија и здравје – Вкусен и корисен

Гостиварпред 2 недели

Тринаесетгодишната Андреа од Здуње, најмлада учесничка во Горно Реканската коњаница

Гостиварпред 2 недели

„Диви трки” на патот Тетово-Скопје: Учествувале момчиња од Гостивар, Тетово и Скопје

Што, како, каде?!пред 6 дена

Нова акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

Што, како, каде?!пред 6 дена

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Гостиварпред 1 недела

Од денес до недела Галичник филм фестивал

Гостиварпред 1 недела

Нападната девојка во салон за убавина во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Коњаницата „Бигорски Манастир-Патот до црешовото топче“ по 13-ти пат на марш во чест на Илинден

Гостиварпред 1 недела

Трагедија на патот Маврови Анови – Дебар, животот го загубија три лица

Македонијапред 3 дена

Во автобус кој се обраќал на линија Пореч-Гостивар запленето злато вредно над 600 илјади евра

Гостиварпред 1 недела

Жртвите во страотната несреќа на патот Маврово-Дебар на возраст од 35, 42 и 52 години

Културапред 2 недели

Во Гостивар заокружен проектот „Млади поетски пера-Стиховите градат мостови 2“

Гостиварпред 1 недела

Чествување на Илинден во Гостивар во духот на традицијата со народни песни и ора

Македонијапред 2 недели

Судир на две возила на патот Маврови Анови-Дебар, повеќе лица повредени меѓу кои и малолетник

Гостиварпред 1 недела

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 1 месец

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 2 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 2 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 2 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 3 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 3 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 3 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 3 месеци

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 4 месеци

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Културапред 4 месеци

Успешен концерт во Гостивар на друштвото „Браќа Ѓиноски“ во чест на Велигден

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена