fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Голем пожар: Пеплосани 30 јагниња и голема количина добиточна храна во Форино

Објавено

на

Милион и 600 илјади денари материјална штета е предизвикана во голем пожар кој се случил во штала во гостиварско Форино.

Како што соопшти полицијата пожарот избувнал вчера околу 17 часот во шталата на 39-годишниот Љ.И. „Огнот брзо се проширил низ шталата и при тоа изгореле 30 јагниња и 2700 бали добиточна храна (јонџа), сопственост на неговиот стрико А.И.( 55 ), со кого заеднички го користеле објектот.   Извршен е комплетен увид, додека вкупната материјална штета се проценува на милион и 600 илјади денари.“, наведуваат од СВР Тетово.

Се работи на утврдување на причината за пожарот и околностите во кои се случил.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!