Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 11/12/2018 | 01:10

Голем пожар зафати куќи во Гостивар

Голем пожар избувна пред полноќ на ул Мара Угринова. За кратко време изгореа горните катови и крововите на две куќи, а зафатена е кровната конструкција на уште една куќа. Пожарникарите интервенираат на целосно гаснење на огнот. Повредени неофицијално нема, причинета е огромна материјална штета.

Официјални информации се очекуваат во текот на утрешнит ден.

Напишете коментар