Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 10/01/2019 | 16:12

Голема лавина кај Бигорски манастир – во прекин сообраќајот Маврово-Дебар

Голема снежна лавина од снег, дрвја и камења паднала на патот во близина на Бигорски манастир. Регионалниот пат Маврово – Дебар е во целосен прекин во двата правци, известени се надлежните се очекува да започне расчистување на патот.

 

Напишете коментар