Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Големиот Вардар во финале!

Само што заврши полуфиналната пресметка помеѓу ракометарите на Барселона и Вардар, „црвено-црните“ успеаа со неверојатно второ полувреме да ја елиминираат славната Барса 29:27.

Шпанците имаа предност и од 7 голови, но големиот Вардар направи чудо и успеа да се најде во големото финале кое е на програмата утре.

Криштопанс со 10 и Карачиќ со 5 голови беа најефикасни кај победникот.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!