Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Голф и пунто се судриле кај патарината

 

На автопатот Гостивар-Тетово, во непосредна близина на наплатната станица Гостивар, вчера околу пладне се случила сообраќајна несреќа во која учествувале две патнички возила со гостиварски регистерски таблици: „фиат пунто“ што без дозвола го управувал 18-годишник од Добридол и „голф“, управуван од 44-годишен гостиварец.

Како што соопштува полицијата, двајцата возачи и двајца сопатници од „голфот“ со медицинско возило биле пренесени во гостиварската болница, каде им била укажана помош и биле пуштени на домашно лекување.

Според првичните сознанија на полицијата од извршениот увид, причина за несреќата е неприлагодена брзина, додека вкупната материјална штета се проценува на 100 илјади денари.

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!