Поврзи се со нас

Македонија

Горивата од полноќ со нови цени

Објавено

на

Малопродажните цени на нафтените деривати се намалуваат во просек за 1,40%, одлучи денес Регуаторната комисија за енергетика.

ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 поевтинуваат за 1,00 ден/лит, и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 80,00 ден/лит, додека на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 82,00 ден/лит.
ЕУРОДИЗЕЛ поевтинува за 2,00 ден/лит, и со тоа новата цена изнесува 80,00 ден/лит.
Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), не се менува. Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС, се намалува за 1,127 ден/кг, и со тоа изнесува 51,535 ден/кг.

Новите цени важат од полноќ.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 4 недели

Ќе се доделуваат ваучери за инвертери, огласот утре

Што, како, каде?!пред 4 недели

Гаражна распродажба во РАМСТОР: Огромни попусти до 70% на шопинг до 11ти Февруари!

Гостиварпред 4 недели

Баба Нада со 90 години е најстар жител на Зубовце, денес пречека добри гости во домот

Македонијапред 2 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 3 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 2 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Karburantet nga mesnata me çmime të reja

Објавено

на

Çmimet me pakicë të derivateve të naftës ulen mesatarisht me 1.40%, vendosi sot Komisioni Rregullator i Energjisë.

EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 janë më të lira për 1,00 denarë/litër, dhe kështu çmimi me pakicë i EUROSUPER BS-95 është 80,00 denarë/litër, ndërsa ai i EUROSUPER BS-98 82,00 denarë/litër.

EURODIZEL-i është më i lirë për 2,00 denarë/litër, me çka çmimi i ri është 80,00 denarë/litër.

Çmimi me pakicë i vajit ekstra të lehtë shtëpiake (EL-1) nuk ndryshon. Çmimi me pakicë i mazutit M-1 NS zvogëlohet për 1,127 denarë / kg, duke arritur në 51,535 denarë / kg.

Çmimet e reja vlejnë nga mesnata.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена