fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Гостивар без нови позитивни на корона, во земјава 48 новозаболени

Објавено

на

Во изминатите 24 часа направени се 387 тестирања, а регистрирани се 48 нови случаи на ковид-19, регионот на Гостивар после подолго време е без нов позитивен случај, информира Министерството за здравство. По региони: Скопје 20, Куманово 3, Дебар 1, Прилеп 3, Тетово 1, Струмица 4, Кочани 9, Пробиштип 1, Пехчево 1, Виница 2, Делчево 1, Свети Николе 2.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 61 оздравен пациент од: Скопје 21, Куманово 3, Штип 2, Тетово 5, Струга 6, Битола 1, Гостивар 4, Гевгелија 2, Крива Паланка 2, Радовиш 3, Кочани 6, Пробиштип 2, Виница 2, Свети Николе 1, Кичево 1.

Починати се 4 пациенти од Скопје (73 и 62г), Куманово (69г) и Тетово (72г).

Досега во земјата се направени вкупно 185.708 тестирања на Ковид -19. Нема тестирања во рамките на скринингот.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 17674, бројката на оздравени пациенти е 14642, на починати е 729, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2303.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!