fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Гостивар денес бележи 45 оздравени и 6 новозаболени со коронавирус

Објавено

на

Во последните 24 часа се направени 2018 тестирања, а регистрирани се 159 нови случаи на ковид-19 во:
– Скопје 45
– Куманово 26
– Дебар 9
– Штип 10
– Прилеп 12
– Тетово 5
– Струга 4
– Велес 4
– Битола 2
– Охрид 2
– Кавадарци 7
– Гостивар 6
– Гевгелија 3
– Струмица 4
– Крива Паланка 6
– Кочани 2
– Пробиштип 2
– Пехчево 3
– Берово 1
– Делчево 3
– Кратово 1
– Свети Николе 1
– Кичево 1
Починати се 5 лица, пациентка од Скопје (61г), двајца пациенти од Дебар (43 и 86г), пациент од Кичево (62г) и пациент од Демир Хисар (70г). Сите пациенти се починати во болнички услови.
Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 212 оздравени пациенти од:
– Скопје 35
– Куманово 42
– Штип 49
– Прилеп 3
– Тетово 10
– Струга 2
– Битола 4
– Охрид 1
– Гостивар 45
– Струмица 2
– Крива Паланка 1
– Радовиш 6
– Пробиштип 6
– Македонски Брод 3
– Свети Николе 1
– Кичево 2
Досега во земјата се направени вкупно 145.705 тестирања на ковид -19. Нема тестирања во рамките на скринингот.
Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 14163, бројката на оздравени пациенти е 10933, на починати е 590, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2640.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!