Поврзи се со нас

Гостивар

Гостивар: Двајца државјани на Русија фатени со марихуана

Вчера, (10.02.2020) во периодот од 19.40  до 20.10 часот полициски службеници од ОВР Гостивар, по претходна судска наредба, извршиле претрес во соба од хотел во Гостивар, при што биле затекнати Р.А.В.(36) и У.А.А.(30), двајцата од Руската Федерација, а при претресот била пронајдена и марихуана, информира МВР.

Пронајдените предмети биле одземени, а двајцата биле приведени во Полициската станица Гостивар за понатамошна постапка.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!