Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Гостивар и селата утре (2 мај) ќе останат без вода

Поради санација на дефект во главниот цевковод Ф 500 во близина на село Равен, утре, во четврток (2 мај) од 9 часот наутро ќе има прекин во снабдувањето со вода во Гостивар и селата кои се снабдуваат од градскиот водовод, соопшти локалната самоуправа.

Од Јавното претпријатие „Комуналец„ – Гостивар, велат дека прекинот ќе трае се` до целосно отстранување на дефектот и бараат разбирање од граѓаните.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!