fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Гостивар и селата утре (2 мај) ќе останат без вода

Објавено

на

Поради санација на дефект во главниот цевковод Ф 500 во близина на село Равен, утре, во четврток (2 мај) од 9 часот наутро ќе има прекин во снабдувањето со вода во Гостивар и селата кои се снабдуваат од градскиот водовод, соопшти локалната самоуправа.

Од Јавното претпријатие „Комуналец„ – Гостивар, велат дека прекинот ќе трае се` до целосно отстранување на дефектот и бараат разбирање од граѓаните.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!