Поврзи се со нас

Гостивар

Гостивар на трето место по новозаразени со корона денеска, на четврто по оздравени

Објавено

на

Во последните 24 часа се направени 2176 тестирања, а регистрирани се 361 нови случаи на ковид-19, соопшти Министерството за здравство. По региони во:
-Скопје 164
-Куманово 17
-Тетово 12
-Прилеп 15
-Гостивар 16
-Штип 8
-Битола 4
-Велес 16
-Охрид 13
-Струмица 9
-Кавадарци 8
-Струга 5
-Кочани 9
-Кичево 10
-Гевгелија 2
-Неготино 4
-Делчево 6
-Дебар 7
-Крива Паланка 5
-Ресен 9
-Радовиш 4
-Берово 7
-Виница 1
-Валандово 2
-Македонски Брод 1
-Кратово 3
-Крушево 2
-Пехчево 2
Починати се 14 лица, шест пациенти од Скопје (55, 53, 80, 58, 61, 46г), еден од Куманово (75), двајца од Тетово (60 и 70г), еден од Прилеп (79г), еден од Охрид (55г), двајца пациенти од Струмица (73 и 69г) и еден пациент од Струга (77г). Од нив тројца се починати вон, останатите во болнички услови.
Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 2116 оздравени пациенти од:
-Скопје 1489
-Куманово 6
-Тетово 139
-Прилеп 19
-Гостивар 58
-Штип 8
-Битола 80
-Велес 45
-Охрид 3
-Струмица 55
-Кавадарци 35
-Струга 5
-Кочани 15
-Кичево 33
-Гевгелија 23
-Неготино 26
-Свети Николе 10
-Делчево 16
-Дебар 9
-Ресен 13
-Радовиш 5
-Берово 1
-Виница 6
-Пробиштип 4
-Валандово 3
-Демир Хисар 9
-Крушево 1

 

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 4 недели

Ќе се доделуваат ваучери за инвертери, огласот утре

Што, како, каде?!пред 4 недели

Гаражна распродажба во РАМСТОР: Огромни попусти до 70% на шопинг до 11ти Февруари!

Македонијапред 3 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 4 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 2 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 4 недели

Пред влезната врата од куќата на Таравари оставен куршум

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена