Поврзи се со нас

Гостивар

Гостивар-Напади и закани во двор, на автобуска станица…

Објавено

на

Ноќеска во 1 и 20 по полноќ во ОВР Гостивар, 25 – годишна девојка од Гостивар и нејзиниот 63 – годишен татко пријавиле дека претходниот ден во 22.30 часот биле физички нападнати од нејзиниот поранешен партнер Ф.Н.(28) од Горјане. Полицијата соопшти дека лицето бил приведено и по целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Вчера (14 јуни) во 22.30 часот, полициски службеници од ОВР Гостивар го привеле И.И.(70) од гостиварско село, постапувајќи по претходна пријава дека во зедничкиот двор во селото со остар предмет се заканувал на неговиот 42 – годишен внук од брат. По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, извести полицијата.

Исто така, вчера, во 11.25 часот во ОВР Гостивар, М.Х.(47) од Дебреше, гостиварско, пријавил дека претходниот ден во 11.15 часот на Автобуска станица во Гостивар бил физички нападнат од Н.З..

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Гостиварпред 3 недели

Гостиварецот Гоце Димовски нов директор на Дирекцијата за ТИРЗ

Гостиварпред 4 недели

Дорис Димовска, млада музичка надеж од Гостивар подготвена да ја освојува сцената

Македонијапред 1 недела

Денес се слави Петровден

Гостиварпред 1 недела

Викендов 61 издание на Галичка свадба

Регионпред 4 недели

Во Црна Гора се отвора првата плажа за жени со хиџаб

Гостиварпред 3 недели

Трагедија во Маврови Анови: Починал малолетник откако врз него паднал бојлер

Гостиварпред 3 недели

Повеќе здравствени установи со нови в.д. директори, Танер Хасан на чело на Клиниката за ендокринологија

Гостиварпред 3 недели

Разрешен директорот на болницата во Гостивар, кој ќе биде назначен за в.д.?

Македонијапред 3 недели

МојДДВ продолжува со примена, за Граѓанскaта обврзница ќе треба да се врати довербата во системот-рече Димитриеска-Кочоска

Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 8 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 8 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена