Поврзи се со нас

Гостивар

Гостивар: Нападнат татко, по расправија меѓу малолетни деца

Објавено

на

Министерството за натрешни работи соопшти дека вчера (22 јануари) во 21 часот во ПС Гостивар 39 годишник од  Горна Бањица пријавил дека околу 19 часот во селото, откако се сретнал со 37 годишно лица од истото село, а поради претходна вербална расправија меѓу нивните малолетни деца, истиот физички го нападнал.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, извести полицијата.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 5 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Gostivar: I sulmuar babai, pas zënkës në mes fëmijëve të mitur

Објавено

на

MPB njoftoi se dje (22 janar) në ora 21 në SP Gostivar, një 39-vjeçar nga Banjica e Epërme ka raportuar se rreth orës 19 në fshat, pas takimit me me një petson 37-vjeçarë nga i njëjti fshat, për shkak të një debati të mëparshëm verbal mes fëmijëve të tyre të mitur, e kanë sulmuar fizikisht.

Po ndërmerren masa për zbardhjen e rastit, njoftoi policia.

 

Популарно изминативе 100 дена