fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Гостивар: Не ја почитувал изолацијата и ќе одговара кривично

Објавено

на

Според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово, во изминатите три дена нови решенија за изолација во регионот на Гостивар биле издадени за 51 лице. Во контролите кај околу 350 граѓани кои веќе имаат такви решенија, полицијата вчера утврдила едно прекршување. Лицето не го почитувало решението за изолација, ќе сноси кривична одговорност и се соочува со висока парична казна. Против него ќе биде поднесена кривична пријава за непостапување според здравствени правила за време на епидемија, или за ширење на заразна болест, зависно околностите што ќе ги утврдат надлежните.

Според податоците од СВР, за три дена поради неносење на заштитна опрема на лицето биле издадени казнени платни налози на 73 граѓани во Гостивар.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Занимливостипред 6 часа

Словенците успешни и во садење џиновски тикви, најголемата има дури 713 килограми

Гостиварпред 8 часа

MOZZART со донација за хируршкото одделение во Општа болница Гостивар

Гостиварпред 10 часа

Гостивар со 3 новозаразени од корона и 13 оздравени – во Македонија денес 112 нови случаи

Што, како, каде?!пред 10 часа

„Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Гостиварпред 11 час

Гостиварската полиција уапси лице осудено на затвор за убиство

Гостиварпред 12 часа

Комеморација во медицинско во Гостивар за загинатиот ученик: „Ахмет Хакан Шанверди вечно ќе останеш во нашите срца“

Гостиварпред 13 часа

Амбасадорката на Црна Гора во посета на Гостивар – се разгледуваат можностите за поблиска соработка меѓу општините

Гостиварпред 13 часа

За два дена шеесетина граѓани казнети во Гостивар оти не носеле маски

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!