Поврзи се со нас

Гостивар

Гостивар-Поднесени две кривични врзани со семејно насилство

Објавено

на

СВР Тетово поднесе кривична пријава против 41 годишен жител на Форино, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда“. Како што извести МВР на 04.11.2022 во семејната куќа, по вербална расправија, пријавениот физички ја нападнал неговата сопруга, а се обидел да го нападне и неговиот татко
СВР Тетово поднесе кривична пријава и против 28 годишник од Гостивар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда“. На 11.01.2023 пред угостителски објект на улица „Илинденска“ во Гостивар, пријавениот физички го нападнал неговиот татко и му нанел повреда, соопшти МВР.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 1 ден

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена