Поврзи се со нас

Гостивар

Гостивар-Пријавен напад и закана со пиштол заради долгови

Објавено

на

СВР Тетово информира дека вчера (17 јануари) во 17.45 часот во 59 годишен жител на гостиварско Беловиште  пријавил дека околу 13.30 часот во Гостивар, бил физички нападнат од едно лице, по претходна расправија во врска со стари должничко-доверителски односи. Според пријавеното, напаѓачот му се заканувал со пиштол и му го одзел неговото возило „нисан“.

Случајот се расчистува и ќе следи соодветен поднесок, информира полицијата.

 

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 2 часа

(Фото) Еве што најде полицијата во ординацијата на надрилекарот во Врапчиште

Македонијапред 4 часа

Градежните фирми лани потрошиле 11,123 милијарди денари за градежни материјали и енергија

Спортпред 5 часа

Алкараз физички не издржа, Ѓоковиќ во финалето на Роланд Гарос

Гостиварпред 6 часа

Си товареле инвентар од обложувалница без да знае бизнис партнерот, приведени пет лица во Гостивар и еден во Тетово

Гостиварпред 7 часа

Од утре онлајн аплицирање за упис во средно

Гостиварпред 9 часа

Малолетник фатен со марихуана ноќеска на улица во Гостивар

Гостиварпред 10 часа

Државата има правни механизми за раскинување на концесиите за мали хидроцентрали во Маврово, порачува Еко свест

Гостиварпред 11 часа

Уапсен надрилекар во Врапчиште – Најдени апчиња, пари, медицински белешки во неговата лажна ординација

Гостиварпред 12 часа

Спортски игри за основците во Гостивар: Влечеа јаже, скокаа во вреќи, додаваа топка…

Гостиварпред 3 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 3 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 4 недели

Група граѓани од Гостивар со поддршка за Реџеп Таип Ердоган

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Gostivar- I raportuar sulm dhe kërcënim me armë për shkak të borxheve

Објавено

на

SPB Tetovë njofton se dje (17 janar) në ora 17.45 një 59 vjeçar banor i Turçanit të Gostivarit ka raportuar se rreth orës 13.30 në Gostivar është sulmuar fizikisht nga një person, pas një debati të mëparshëm lidhur me marrëdhëniet e vjetra borxh-besues. Sipas njoftimit, sulmuesi e ka kërcënuar me armë dhe i ka marrë automjetin tip “Nisan”.

Rasti është duke u zbardhur dhe do të vijojë parashtresa përkatëse, njofton policia.

 

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена