Поврзи се со нас

Гостивар

Гостивар се разбуди со снежна покривка

Во Гостивар во текот на ноќта врнежните од дожд преминаа во снег, и утрово градот се разбуди со снежна покривка. Снег се` уште провејува, но нема интензивни врнежи.

Според прогнозите на метеоролозите, такви временски прилики ќе владеат во текот на целиот ден. Температурата значително се спушти, па денешната дневна ќе се движи околу 4 степени.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 46 минути

Нови две жртви на Ковид 19 во Македонија, починаа пациенти од Куманово и Дебар

Гостиварпред 2 часа

Сет антикризни мерки: Сите функционери ќе земаат минималец за април и мај, за работниците во приватен сектор минимална плата ќе исплати Владата

Гостиварпред 2 часа

Хуманитарните пакети во Гостивар, Врапчиште и М.Ростуше ќе ги делат само обучени лица

Гостиварпред 3 часа

Во Гостивар вкупно се направени 40 тестови за корона, нови позитивни случаи нема

Вестипред 6 часа

Околу 1.200 матични лекари вклучени во откривање и следење на пациенти со корона

Македонијапред 7 часа

Дозволено половина час шетање на кучињата за викенд полицискиот час

Здравје и убавинапред 20 часа

Зошто е добро да правите склекови

Гостиварпред 21 час

Гостиварските угостители бараат државна помош во спротивно ќе мора да отпуштаат вработени

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!