Поврзи се со нас

Гостивар

Гостивар со 1 новозаразен, 1 пријавен починат и 4 оздравени од корона

Објавено

на

Во последните 24 часа направени се 1.986 тестови, а регистриран е 201 нов случај на КОВИД-19:
• Скопје – 111
• Битола – 27
• Кавадарци – 19
• Прилеп – 7
• Куманово , Кичево и Кочани – по 5
• Тетово, Охрид и Гевгелија – по 3
• Струмица, Ресен, Крива Паланка и Делчево – по 2
• Велес, Гостивар, Радовиш , Дебар и Кратово – по 1
Од вкупниот број на позитивни (201), регистрирани се 37 реинфекции.
Од вкупниот број на починати лица ( 5 ) , кај сите починати лица се регистрирани коморбидитети.
Во текот на изминатите 24 часа, се регистрирани две починати лице од: по едно починатo лице од Куманово (75г) и Тетово (83г), двете лица се починати во болнички услови.
Согласно Регистарот на умрени лица со дијагноза КОВИД-19 од Мој Термин, дополнително се пријавени три починати лица од: Охрид(1), Гостивар (1) и Виница(1), на возраст од 43 години до 76 години.Пријавените лица се починати во период од 21.03.2022 до 26.03.2022 гоидна.Од пријавените лица сите се починати во болнички услови.
Регистрирани сe 249 оздравени пациенти од:
• Скопје – 151
• Битола и Кавадарци – по 14
• Тетово – 11
• Прилеп – 9
• Куманово – 7
• Кочани и Охрид – по 5
• Кичево , Велес, Гостивар и Неготино – по 4
• Штип – 3
• Гвегелија, Струмица, Делчево и Пробиштип – по 2
• Радовиш, Дебар, Струга ,Свети Николе, Валандово и Богданци – по 1
Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 2 недели

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Македонијапред 4 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Видео емисиипред 2 недели

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 2 недели

MINT fintech group и во Гостивар: Менувачница, Осигурување, Инвестициски решенија, Дигитални плаќања, Кредити..

Гостиварпред 4 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 2 недели

Автомобил излетал од патот Гостивар – c.Беловиште и паднал во Лакавичка река

Рецептипред 4 недели

Домашен сок од цреша по рецепт на нашите баби

Гостиварпред 4 недели

Во пресрет на доаѓањето на печалбарите подготовки и мерки за ред во сообраќајот

Гостиварпред 3 недели

Неуморен автор! Гостиварецот Кипроски промовира уникатна и ретка монографија

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 6 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 7 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 7 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 10 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 11 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Gostivari me 1 të sapoinfektuar, 1 të raportuar të vdekur dhe 4 të shëruar nga korona

Објавено

на

Në 24 orët e fundit janë kryer 1986 analiza dhe janë regjistruar 201 raste të reja me KOVID-19.
• Shkup – 111
• Manastir – 27
• Kavadar – 19
• Prilep – 7
• Kumanova, Kërçova dhe Koçani – nga 5
• Tetovë, Ohëri dhe Gjevgjelia – nga 3
• Strumicë, Resnjë, Kriva Pallankë dhe Dellçevë – nga 2
• Veles, Gostivar, Radovish, Dibër dhe Kratovë – nga 1
Nga numri total i pozitivëve (201), janë regjistruar 37 reinfeksione.
Nga numri i përgjithshëm i personave të vdekur (5), sëmundjet shoqëruese janë regjistruar te të gjithë personat e vdekur.
Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar dy persona të vdekur: një i vdekur nga Kumanova (75 vjeç) dhe Tetova (83 vjeç), të dy personat kanë ndërruar jetë në spital.
Sipas regjistrit të personave të vdekur me diagnozë KOVID-19 nga Moj Termin, janë raportuar edhe tre persona të vdekur: Ohri (1), Gostivari (1) dhe Vinica (1), të moshës 43 deri në 76 vjeç, të raportuarit janë të vdekur në periudhën 21.03.2022 deri më 26.03.2022, të gjithë personat e regjistruar kanë ndërruar jetë në kushte spitalore.
Janë regjistruar 249 pacientë të shëruar nga:
• Shkup – 151
• Manastir dhe Kavadar – nga 14
• Tetovë – 11
• Prilep – 9
• Kumanovë – 7
• Koçani dhe Ohri – nga 5
• Kërçovë, Veles, Gostivar dhe Negotinë – nga 4
• Shtip – 3
• Gvegeli, Strumicë, Dellçevë dhe Probishtip – nga 2
• Radovishi, Dibra, Struga, Sveti Nikolla, Valandova dhe Bogdanci – nga 1.
Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена